Dne 22. 5.2010 byl naplánován další ročník (v pořadí již 12.) fotbalového turnaje na přírodním hřišti v Horní Brusnici. Účast se předpokládala dle reakcí objednaných a stálých týmů na 6 - 8. V poslední chvíli se však ukázalo, že účast bude malá. Dokonce byla menší než v roce 2007, kdy se turnaji v Horní Brusnici postavilo do cesty několik jiných akcí ohlášených týmů. Účast na turnaji v roce 2010 byla taková, že žádný z hrajících týmů neodjel do svých domovin bez poháru. Ano. Hádáte správně, dostavily se pouze tři týmy.

     Sobotní ráno vypadalo zpočátku jako malované. Po rozhrnutí závěsu svítilo člověku do obličeje sluníčko, které mělo pořádnou sílu a navíc na obloze nebyl jediný mráček. Venkovní teplota nebyla taky špatná. Odhadem bylo tak asi ... teplo. Před samotným turnajem bylo potřeba ještě upravit hřiště, které prošlo předešlý týden sekáním a dále úpravou rozhrabaného povrchu od prasat. 2 hodiny před devátou hodinou, kdy byl nahlášen začátek turnaje vyjela na travnatý pažit sedačka se šířkou lišty 45 cm (pohon elektrika).

 

    To je ona. Hrdinka předturnajového času. Jelikož během samotného sekání se výše popisované krásné počasí proměnilo v nekrásné počasí, které bylo doprovázeno deštěm, dalo jí to zabrat:)

 

     K samotnému turnaji: jak již bylo výše napsáno, turnaje se zúčastnily 3 (slovy: tři) týmy. Jednalo se o HB Balet - jediný zástupce Horní Brusnice, HC LOKO a PURŤA TÝM. Zde bych rád vzpomněl na předešlé ročníky, kde nechyběl především tým, který každoročně bojoval o přední příčky a sice VYHULBANDA a dále pak PARTYZÁNI z Bílé Třemešné. Neúčast především VYHULBANDY, kvůli které byl pozván vládce Krkonoš v tekuté podobě pořadatele mrzela.

     Navzdory okolnostem (občasnému pršení a malé účasti) se jednalo o kvalitní turnaj. Nevzpomínám, že by se některý z turnajů konal za podobné atmosféry, kdy zde nepadlo snad jediné sprosté či jina hanlivé pojmenování rozhodčího, protivníků apod. Skutečně, turnaj byl poklidný a místo vzájemného častování se hrálo.

     Vzhledem k malé účasti bylo  na základě hromadné debaty dohodnuto, že se bude hrát 2x každý s každým, kdy finále sehrají dva nejlepší.

1. zápas: HB BALET x HC LOKO - do vedení se díky pěknému gólu umístěnému do sítě HC Loko ujal brusnický tým HB BALET. Na toto dokázalo HC ještě odpovědět, kdy však HB přibližně 3 minuty před koncem zvýšil na konečných 2:1.

2. zápas: HC LOKO x PURŤA TÝM - v prvním poločase se ujal vedení PURŤA TÝM díky hráči v trikotu s nápisem MACOKY. Ovšem téměř z protiútoku vsítil vyrovnávací gól hráč HC, kdy vrátil směrem k bráně brankářem vyraženou střelu, kdy tato druhá - opakovaná střela již brankáře PURŤA TÝMU minula v vlétla mu za záda do sítě! V druhém poločase se do vedení dostal opět PURŤA TÝM, kdy tento stav přetrval až do závěrečného hvizdu.

3. zápas: tak ten jsem již bohužel nestíhal zvěčňovat na papír jako ty předešlé, tak info bude spíše kusé

 

 

     Nervózně vyhlížející PURŤA TÝM...

 

 

 

 

 

 

 

 

     V komerčních přestávkách se na hřišti konaly tréninkové minuty pro začínající generace...

 

 

 

 

 

 

     Díky zpočátku sychravému počasí se opravené hřiště místy měnilo v téměř neprostupný terén.

 

 

 

 

 

     Útok PURŤA TÝMU proti HC LOKO.

 

 

 

 

 

 

     Chvíle odpočinku mezi jednotlivými zápasy. Vzhledem k systému, který se hrál se týmy nestačily mezi některými zápasy téměř ani osvěžit.

 

 

 

 

     Čerstvě vytažený míč ze sítě HC LOKO...

 

 

 

 

 

     Celé dopoledne nebylo jenom o fotbalovém dění. K dispozici byl občerstvovací vůz, který plnil nejedno přání...

 

 

 

 

 

    

     Klubová porada...

 

 

 

 

 

 

     Vidíte dobře!!! Tento rok se moc pravidel vymyslet nepodařilo. Prý to svazuje, brzdí a ubírá na atraktivitě:)

 

 

 

 

    Pokus o vystřižení nůžek. Zde byl však asi nejvyhrocenější zákrok, kdy obránce HB BALET zastavil šlapákem pokus hráče HC LOKO o nůžky. Tento zákrok dopadl dobře pro obě zúčasněné strany. Hráč HC LOKO odešel po svých a HB BALET neinkasoval...

 

 

     Ovšek když bylo na začátku zmiňováno, že vše probíhalo bez násilí, nadávek a faulů, nebylo to myšleno absolutně. Občas se na zemi někdo vyskytl, což mělo mnohdy na svědomí počase rozryté hřiště.

 

 

     Finálový zápas, ve kterém se utkalo mužstvo HB BALET a PURŤA TÝM z Nové Paky bylo poznamenáno počasím nahlodanou psychikou. Kapky, které zvlažovaly v průběhu turnaje hřiště se proměnily v průběhu finále v  provazce vody, kdy toto lépe zvládly hornobrusničtí borci. Po počátečních bojích, kdy zápas byl 2:0 ve prospěch HB BALET bylo zjevné, že hráči PURŤA TÝMU již počasí mají plné zuby a zbytek finálového zápasu tak trochu vypustili.

 

 

 

     Závěrečná tabulka... Myslím, že zde chybí jeden zápas týmů HB BALET x PURŤA TÝM.

 

 

 

 

     Společné foto vítězného týmu HB BALET. Gratulujeme!!!!!

 

 

 

 

 

   Společná fotografie prvního a druhého týmu (třetí musel z osobních důvodu odjet dříve).

    

 

 

   Tímto bychom chtěli za TJ SOKOL HB poděkovat za účast a nasazení všech hráčů, za podporu diváků a organizaci organizátorům. Závěrem už jen přání, abychom se napřesrok dokázali opět setkat a bylo to v hojnějším počtu.

 

D O D A T E K !!! 

(kliknout zde)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

letní mech.JPG[74].jpg

letní mech.JPG[73].jpg

letní mech.JPG[72].jpg

letní mech.JPG[71].jpg

letní mech.JPG[70].jpg

letní mech.JPG[69].jpg

letní mech.JPG[68].jpg

letní mech.JPG[67].jpg

letní mech.JPG[66].jpg

letní mech.JPG[65].jpg

letní mech.JPG[64].jpg

letní mech.JPG[63].jpg

letní mech.JPG[62].jpg

letní mech.JPG[61].jpg

letní mech.JPG[60].jpg

letní mech.JPG[59].jpg

letní mech.JPG[58].jpg

letní mech.JPG[57].jpg

17. 5. Aneta

Zítra: Nataša

letní mech.JPG[56].jpg

letní mech.JPG[55].jpg

letní mech.JPG[54].jpg

letní mech.JPG[53].jpg

letní mech.JPG[52].jpg

letní mech.JPG[51].jpg

letní mech.JPG[50].jpg

letní mech.JPG[49].jpg

letní mech.JPG[48].jpg

letní mech.JPG[47].jpg

letní mech.JPG[46].jpg

letní mech.JPG[45].jpg

letní mech.JPG[44].jpg

letní mech.JPG[43].jpg

letní mech.JPG[42].jpg

letní mech.JPG[41].jpg

letní mech.JPG[40].jpg

letní mech.JPG[39].jpg

letní mech.JPG[38].jpg

Návštěvnost stránek

025389