V rámci realizace výstavby nového mostu obec připravuje projektovou dokumentaci stavby nového chodníku k bytovým domům. Tento investiční záměr bude realizován s ohledem na bezpečný průchod osob se zvýšeným pohybem v dané lokalitě. Z důvodu podmíněnému souběhu dvou stavebních záměru se čeká na zahájení stavby mostu v majetku Královéhradeckého kraje. Obec má již dokončenou projektovou dokumentaci a vydané stavební povolení.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projektová dokumentace je dokončena a je vydané stavební povolení. Obec s realizací bude čekat na dotační příležitost financování výstavby chodníků.
V současné době (2024) probíhá zahájení realizace prvního úseku s názvem:
Horní Brusnice - výstavba chodníků od č.p. 98 směr Mostek
Realizace bude probíhat za finanční podpory Evropské unie.
CHODNÍK KOSTEL.pdf CHODNÍK MOSTEK.pdf
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obec v roce 2017 dokončila projektovou dokumentaci a v současné době probíhá realizace s názvem ,,Dostavba vodovodu v Horní Brusnici". Tento investiční záměr je realizován z důvodu posílení vodovodního řadu ,,Písník", kde dochází v letních měsících k nedostatečné vydatnosti. Zdroj ,,Písník" je také jako pomocný zdroj vodojemu u Ságnera a v případě dalších poklesů vydatnosti je ohrožena celá obec. Tato realizace včetně projektové části je spolufinancována za finanční podpory Královéhradeckého kraje v rámci dotačního programu ,, Rozvoj infrastruktury v oblasti zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod".
REALIZACE 2017
Obec v roce 2017 využila možnosti spolupráce s MAS Královédvorsko při realizaci projektu s možností čerpání dotačních finančních prostředků. Projekt je financovaný z Programu rozvoje venkova; fiche: Neproduktivní investice v lesích. Jedná se o lesní naučnou stezku s interaktivními prvky v lesní části katastru Horní Brusnice. ZDE PREZENTACE
Kostel bývá většinou výraznou dominantou obcí a není tomu ani jinak u nás v Horní Brusnici. Výrazným dekoračním prvkem na kostele jsou i věžní hodiny. Měly ve své době především praktickou funkci, protože byly často jediným zdrojem informace o čase, byly zdaleka viditelné a odbíjení hodin slyšitelné. Proto tyto hodiny většinou financovala obec, starala se o údržbu, obsluhu i opravy. Nemalou měrou přispěli k zachování funkčnosti věžních hodin i sami občané v roce 2010, kdy proběhla renovace ciferníků a hodinových ručiček. Po demontáži, kterou provedl s horolezeckou výstrojí pan Holec, bylo zjištěno, že v rámci opravy bude nutné provést i výrobu nových dílů. Proto se společně pan Vondrouš a již zesnulý pan Šípek dohodli ciferníky převézt na dílnu k panu Fabiánovi do Olomouce. Ten provedl renovaci dílů a předal písmomalíři, který doplnil vzhled současných ciferníků. Všem patří velká slova díků za tuto nemalou investici, která přispěla k zachování dominanty kostela.
Obsluha hodinového stroje prakticky denně, ovšem někdy i dvakrát za den, musí vyšlapat 140 schodů, které vedou k místu, kde je umístěn hodinový stroj, který pak pravidelně natahuje a stará se o všechny potřebné opravy a údržbu. Poslední, kdo prováděl obsluhu věžních hodin, byla Jana Prádlerová, která tuto činnost prováděla v letech 2011 - 2016. S ohledem na značné riziko úrazu při natahování hodin se obec rozhodla osadit toto zařízení elektrickým pohonem a při zjištění, že původní cimbály jsou použitelné pro odbíjení obec přistoupila i na tuto nabídku.
Zařízení ovládá hodiny tak, že se ručičky posunují po minutě podle elektronického radiového signálu. Celý systém je radiově řízen podle atomových hodin umístěných v Německu, ve Frankfurtu nad Mohanem. Do elektronického systému je zabudována paměť pro případ výpadku elektřiny a po obnovení její dodávky automaticky nastaví správný čas včetně změny letního a zimního času. Zvony zvané cimbál na kostelní věži odbíjí dnes každou celou hodinu velkým cimbálem, čtvrthodiny oznamuje cimbál menší.Zařízení pro elektrický pohon věžních hodin konstrukčně nezasahuje do původního hodinového stroje. Po dohodě s firmou Elektrozvon.cz, která celé zařízení instalovala, bylo nalezeno řešení, při kterém nedojde ke znehodnocení původního hodinového stroje, který pochází z dílny malého pražského hodináře Franze Sumereckera, instalovaného do kostela sv. Mikuláše v roce 1846.
V létě 2016 byla provedena úprava vstupního prostoru před mateřskou školkou. Byla zhotovena nová zámková dlažba s chodníčkem, předzahrádka a dodány nové lavičky. Realizaci předzahrádky zajistili pracovníci mateřské školky osobně.
V květnu 2016 proběhla rekonstrukce prostoru před poštou. V rámci této akce bylo vybudováno parkovací stání, chodník a předzahrádky. Zámková dlažba chodníku byla zvolena tak, aby ladila barevně k budově pošty a zároveň se typově hodila do centra obce. Předzahrádky nakonec dotvořily celkový dojem.